Évtizedek óta ezrek keresik a városban megélhetésüket, a lehetőséget a jobb életre. Miskolc befogadó. A város, ahol élnek jómódú és szegény emberek, képzettek és tanulatlanok és hajléktalanok. Sok a szegény ember, különösen sok a szegény gyermek, akik beleszületnek a szegénységbe, ha nem tanítjuk, nem tanul meg szép szavakat, ha sír, talán azért, mert éhes.
Szeretetszolgálatunk törekszik a segítségnyújtásra, keressük az alkalmat, a fórumot, a lehetőséget, hogy keresztényi szeretetünk mindenkihez eljusson.
Biztonságot ad, hogy a diósgyőri plébánia támogatását élvezzük. A mindenkori plébános, korábban Mikolai Vince atya életében, ez időben Szabó József atya megkülönböztetett figyelme kíséri szolgálatunkat. KÖSZÖNJÜK.
Tíz év óta vagyok a szeretetszolgálat elnöke. Sok megható, megrendítő élmény segíti, vagy néha akadályozza munkánkat.
Küldetésünk a szolgáló szeretet. Kívánom, hogy a jövőben egyre többen találjunk rá a segítség forrásaira!
Ha szeretet hatja át az emberi lelket, ura lesz minden képességének.
- Páli Szent Vince
Békességet kívánok mindennel és mindenkivel! "A többi kegyelem." A Páli Szent Vince Társaság Magyarországi Szeretetszolgálata képviseletében,
Dr. Nagy Katalin elnök






