Pro Minoritate díj (2025)

Miskolc város napján a Páli Szent Vince Társaság Magyarországi Szeretetszolgálatát a részesítették. Egy elismerés, kitüntetés a várostól a városért végzett munkáért. Nagy megtiszteltetés egy kis civil szervezetnek, mely 33 év óta működik, azzal a feladattal, hogy támogassa a nehezebb sorban élő embertársait, a szegényeket. Közösséggel egy közösséget szolgáljon!

A név kötelez. Névadónk, Páli Szent Vince az "Irgalmasság Szentje" francia katolikus áldozópap, aki a tizenhatodik században megalapította az első szeretetszolgálatot, melyet Szeretet Testvérületnek nevezett.

Tanítása alapján végezzük munkánkat 1992 óta Miskolcon, Diósgyőrben, szolgáló szeretettel. Ma is él, terjed karizmája, ezrek élik meg keresztény hitüket ebben a sajátos vincés lelkületben.

A szeretetszolgálatban ügyeleti napokon fogadjuk a rászorulókat, hajléktalanokat, akiket BETÉRŐKNEK nevezünk. Működik a "Mindenki irodája", ahol jogi segítséget és tanácsot adunk a keresőknek.

Nemzetközi szövetség része vagyunk, amelynek központja Párizsban, magyarországi székhelye Miskolcon van. A városban, ahol ünnepeljük a szépséget, a jóságot május 11-én a város napján annak emlékére, hogy Ferenc József "kiváltságlevelet" adott Miskolcnak. A kiváltságlevél kötelez, de még inkább kötelez, a jézusi parancs:

Szeresd felebarátodat!

Évtizedek óta ezrek keresik a városban megélhetésüket, a lehetőséget a jobb életre. Miskolc befogadó. A város, ahol élnek jómódú és szegény emberek, képzettek és tanulatlanok és hajléktalanok. Sok a szegény ember, különösen sok a szegény gyermek, akik beleszületnek a szegénységbe, ha nem tanítjuk, nem tanul meg szép szavakat, ha sír, talán azért, mert éhes.

Szeretetszolgálatunk törekszik a segítségnyújtásra, keressük az alkalmat, a fórumot, a lehetőséget, hogy keresztényi szeretetünk mindenkihez eljusson.

Biztonságot ad, hogy a diósgyőri plébánia támogatását élvezzük. A mindenkori plébános, korábban Mikolai Vince atya életében, ez időben Szabó József atya megkülönböztetett figyelme kíséri szolgálatunkat. KÖSZÖNJÜK.

Tíz év óta vagyok a szeretetszolgálat elnöke. Sok megható, megrendítő élmény segíti, vagy néha akadályozza munkánkat.

Küldetésünk a szolgáló szeretet. Kívánom, hogy a jövőben egyre többen találjunk rá a segítség forrásaira!

Ha szeretet hatja át az emberi lelket, ura lesz minden képességének.
- Páli Szent Vince

Békességet kívánok mindennel és mindenkivel! "A többi kegyelem." A Páli Szent Vince Társaság Magyarországi Szeretetszolgálata képviseletében,

Dr. Nagy Katalin elnök