"Könyörülj rajtunk, Urunk! Könyörülj rajtunk..." - Miskolc az a város, amely annyi ellentmondás hordozója. A szépség, a rútság, a jóság, a gonosz, a fény és homály, a gazdagság, a szegénység városa. Alig járunk gyalog, lépésről lépésre, ezért nagy jelentőségű ünnep, hagyomány 2025. április 6-án a KERESZTÚT, amely a Szent Anna-templomtól a Kálváriáig vezet: Jézus nagymamájának templomától, Jézus szenvedéstörténetének útján, imádkozva, énekelve, térdepelve jutunk a Kálvária-dombra. A belvároson át, az avasi református templom mellett, a Mindszenti-templom előtt elvonulnak a "Remény Zarándokai" több százan, idősek, fiatalok. (folytatás a fotóra kattintva, a harmadik képhez lapozva)
Gondozási Szabályzat - Összesen 7 stáció lett örökbe adva különféle szervezetek kezelésére, majd ezt követően készült el a Gondozási Szabályzat, amely előírja a feladatokat az 5 éves időszakra.
Miskolc város napján a Páli Szent Vince Társaság Magyarországi Szeretetszolgálatát a Pro Minoritate-díjban részesítették. Egy elismerés, kitüntetés a várostól a városért végzett munkáért. Nagy megtiszteltetés egy kis civil szervezetnek, mely 33 év óta működik, azzal a feladattal, hogy támogassa a nehezebb sorban élő embertársait, a szegényeket. Közösséggel egy közösséget szolgáljon! (...)
Május 18-án a Szent Anna templomban Miskolcon a "Gyermekek a Gyermekekért" hangversenyen nagyszerű tehetséges szereplők zenéltek, énekeltek. Köszönjük a szép élményt, az áradó szeretetet és örömet. Hagyományt folytattunk és remélem jövőre is lesz aki folytatja. Emlékezzünk meg Szarvas Péter atyáról aki akkor, sok évvel ezelőtt mint plébános és zene szerető ember cselekvő támogatásával segített megteremteni ezt a hangverseny sorozatot. Szomorú, hogy már nem hívhattuk meg, de az égi zsűriben biztos figyelte a szereplőket, mindannyiunkra áldást küldött.
Áldott a csengettyű, áldottak a kis kezek ahogy a vonót fogják, a gitárt pengetik, vagy a zongora billentyűiből elővarázsolják a harmóniát. A tiszta énekhang felszállt az ég felé mint egy imádság. Köszönjük a Teremtőnek a sok tehetséges fiatalt.
"Ha a szeretet hatja át az emberi lelket, ura lesz minden képességének." - Páli Szent Vince
Köszönjük a tanároknak a szülőknek, hogy tanítják és taníttatják a gyermekeket. A jól választott műsor, a szívmelengető dallamok elkísértek, vágyat éreztünk dúdolni, szeretni, jónak lenni. Köszönjük a jótékony támogatóknak, hogy tovább adhatjuk az adománnyal a jóságot a szépséget, a reményt. Róbert atya áldásával megerősítve, a hangverseny dallamait magunkkal vittük haza, a "szolgálatba" Miskolc utcáin szeretettel a SZERETETSZOLGÁLAT.
Az elfogadott Alapszabály (PDF) | A Közgyűlés jegyzőkönyve (PDF)
Adj békességet és nyújts vigaszt a szenvedőknek a nagyváradi és a magyarországi Páli Szent Vince Társaság dicsőítő napján.
Videó: fiatalok maguk mondják el, mit jelentett számukra ez a lelkigyakorlat
Miskolcon több szervezet összefogásával karácsonyi adománygyűjtés zajlott a Páli Szent Vince Szeretetszolgálat javára, két helyszínen, 2025 december 16 és 21 között, azzal az üzenettel, hogy "Jónak lenni jó - Miskolcon is". A kezdeményezés célja, hogy a rászoruló családok és hajléktalan emberek az ünnepek előtt kézzelfogható segítséget kapjanak. (...)